Elektromotory - vibrace
Elektromotory - provoz
Elektromotory - údržba

Dobrý den

Děkuji vám, že jste navštívili tyto mé stránky. Ještě jednou se omlouvám, že jsou zatím jen velmi strohé. Stránky byly napadeny nějakým červem a musím je celé postavit znovu.

            A o čem že to vlastně budou tyto stránky? Tyto stránky budou o základech provozu, údržbě, závadách a dalších věcí okolo s tím spojené při provozech elektromotorů. Tedy přesněji řečeno nejrozšířenější skupiny elektromotorů a to jsou asynchronní elektromotory a to jak s kotvou nakrátko, tak i tzv. kroužkové.

            Popsané situace, stavy i fotogalerie jsou z bohaté mnohaleté praxe v práci v servisu i výrobě elektromotorů. Praxe ale i ukazuje, že v drtivé většině uživatelé neznají základní pravidla pro provoz ani údržbu. A i proto dochází k tak velkému počtu závad a poruch. Mnoho uživatelů chce ušetřit za každou cenu a tak si elektromotory zapojuje sama a né vždy dobře a pak se divý, že se to nějak brzy porouchalo nebo že to nejde vůbec. V lepším případě to zapojí tzv. elektrikář, ale elektrikář, který umí zapojovat převážně domovní instalaci apod., ale s elektromotory nemá zkušenosti a nebo jen velmi malé a nedostatečné. A obě skupiny uživatelů se najdou jak mezi domácími uživateli, tak i uživateli v provozech.

            Stránky se budu snažit v maximální míře psát česky s minimálním výskytem odborných cizích speciálních výrazů, kterým by laik jen velmi těžko porozuměl. Stránky budou určeny pro širokou laickou veřejnost. Pro odborníky je toho napsáno dost nejen česky, ale hlavně v cizích jazycích a velkým výskytem odborných speciálních výrazů, kterým rozumí jen málokdo. Stránky nebudou jen suchým dlouhým nudným textem, alespoň si to myslím, ale budu se snažit v maximální míře popisovat situace z praxe a to jak ze servisu u nás ve firmě, tak i ze servisní činnosti u zákazníků. Ve fotogaleriích budou použity fotografie z konkrétních případů se kterými jsem se v praxi setkal, ale nebudu uvádět konkrétní osoby ani firmy, odkud fotografie jsou. Né simulované stavy. V textové části budu muset použít občas i textové pasáže z jiných zdrojů jiných autorů, např. odborných publikací, protože základy provozu a činnosti elektromotorů byli již mnohokráte popsány a bylo by zbytečné a velmi pracné vymýšlet něco jedinečného. Dále v textech použiji i pasáže z návodů výrobce elektromotorů SIEMENS a MEZ.

 

Přehled svátků

Dnes má Radomír
Zítra mí Prokop
A pozítří Cyril a Metoděj

Kalendář

červenec 2022
púsčpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Přesný čas