Elektromotory - vibrace
Elektromotory - provoz
Elektromotory - údržba

     Rád bych se tady podělil osvé zkušenosti s kamerovým systémem PARTIZAN.

 Logo Partizan

 

Životní situace mě dohnala k tomu, že jsem si doam musel pořídit kamarový systém. Původně jsem chtěl jen obyčejné 2 kamery a nějaké jednoduché záznamové zařízení. Vůbec jsem s tím neměl žádné zkušenosti a proto jsem oslovil dvě firmy tady v okolí aby se podívali na konkrétní situaci a udělali mi cenovou nabídku. Obě firmy mi nabídli ceny zhruba okolo 20-25 tisíc za nejjednodušší zařízení bez jakýchkoliv dalších doplňků. Nějak se mi to nepozdávalo a tak jsme začal hledat na internetu. Říká se, že tam se najde vše. Hned jsem zavrhl různé servery z Číny apod. A ejhle povedlo se. Podařilo se mi najít přímého dovozce z EU výrobků PARTIZAN. Osodně jsem zajel na jejich zastoupení do Prahy, nechal jsem si ukázat různá zařízení a nakoupil jsem zpočátku jen 2 kamery a záznamové zařízení (DVR). 

 

   Koupil jsem digitální 5 Mpixelové kamery a DVR pro 8 digitálních vstupů. Po vybalení doma jsem byl velmi mile a příjemně překvapen provedením. Kamery měli kabliky s konektorem RJ45 a v balení byl i protikus krytky i s O kroužkem pro bezpečné venkovní spojení. Ke kamerám jsem natahal venkovní stíněný UTP kabel a osadil jsem ho konektory RJ45. A nyní další velmi příjemné překvapení. DVR má 8 vstupů RJ45 a výstupy VGA, HDMI a sítový RJ45. A dále dva univerzální USB porty. Takže jsem si připojil obyčejný monitor na VGA vstup, myš na USB port a kamery do vstupů. Po spuštění se nabídla základní obrazovka a po navolení jazyku čeština bylo najednou vše v češtině. Dále jsem spustil automatické vyhledání kamer a světe div se, DVR našlo obě kamry zcela bez problémů. A na monitoru se mi objevili krásné záběry obou kamer. 

   Zkusil jsem tedy připojit televizi pomocí HDMI kabelu. A i tady to še fungovalo bez problémů. 

 

               IPD-1SP-IR-SE-SMD-300x300  5MP                                           IPO-4SP-PoE-1.0 white-300x300 5MP

   

   Jako další bod jsem provedl propojení pomocí sítového kabelu s PC. Aplikaci pro PC jsem si stáhl z jejich serveru a i aplikace pro PC byla v češtině. A i tady vše fungovalo hned napoprvé a bez problémů. 

    

   Takže mi zbývalo jen zkusit jejich aplikaci na mobilním telefonu. Opět jsem si stáhl jejich aplikaci do mobilního telefonu. Kdžy jsem spustil aplikaci vyskočilo na mě okno, abych načetl QR kod z programu v PC. Udělal jsem to a světe div se, vše zase ihned fungovalo na první pokus. 

 

   Během užívání a různého zkoušení a možností jsem ale narazil i na drobné technické problémy. Např. zvětšení rastru pro nastavení alarmových polí na záběrech z kamer. Požádal jsem tedy emailem jejich HOTLINE. V relativně vlemi krátkém čase se mi ozvali. Požádali mě o povolení dálkového přístupu do PC přes TEAMVIEWER což pro mě nebyl problém. A pak se děli věci, které jsem ze začátku zcela nechápal. Dálkově se připojili přímo až na kamery a ukázali mi jak se přímo na kamerách provádí různá další nastavení, které nejsou normálně přístupná ze základního menu. Malinkatý problém byla pouze moje jazyková neznalost, ale GOOGL překladač na skle výborně pomohl.

 

  Takže jaký je můj názor a zkušenosti? Tyto zařízení mohu jen velmi vřele doporučit na základě osobních zkušeností. Jednoduchá montáž, instalace, oživení, vše v češtině, skvělá technická pomoc. 

 

   A to nejlepší nakonec je cena zařízení. Celkově mě cena vyšla na zlomek toho co mi navrhli firmy, které jsem požádal o cenovou nabídku. 

 

    Pokud byjste někdo z vás měli zájem o tyto zařízení, dodání, montáž, oživení, výměnu zkušenosti apod. můžete se obrátit na mě. Nestyďte se, nekoušu. 

 

 

Přehled svátků

Dnes má Radomír
Zítra mí Prokop
A pozítří Cyril a Metoděj

Kalendář

červenec 2022
púsčpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Přesný čas