Elektromotory - vibrace
Elektromotory - provoz
Elektromotory - údržba

Něco málo o mě

         Jmenuji se Kastner Lubomír. V mládí jsem úspěšně udělal maturitu v elektrooborech. Pak jsem několik let dělal s elektrikou, pak několik let mimo elektriku a teď již delší čas opět v elektrooboru. 

            

             Do mojí pracovní náplně patří i výjezdy a práce u zákazníků a zákazníci toho využívají. Např. zjišťování závad a příčin poruch, vibrační diagnostika, zjišťování stavu ložisek bez demontáže, montáž elektromotorů a jejich dalších komponentů jako např. Softstarterů, Frekvenčních měničů apod. Takže nějaké zkušenosti s elektromotory jejich provozem, údržbou či závady za tu dobu jsem nasbíral. Ale není to jen o praxi a zkušenostech i když to dělá velmi mnoho, ale chodím i na různá školení např. k problematice ložisek, diagnostiky elektromotorů, prvků pro rozběh motorů apod. např. u firem SKF, LAMI KAPPA s.r.o. (distributor Pruftechnik), SIEMENS apod.

            

             Denně mi rukama projde několik elektromotorů na zkušebně. Někdy je to i několik desítek elektromotorů za den. Zkoušení, zjišťování závady, zjišťování příčiny poruchy, diagnostika, kontrola ložisek a do toho vyvažování rotujících dílů na elektromotorech a to již dělá dostatečnou praxi a zkušenosti s provozem, poruchami, závadami i zkoušením. A opravujeme elektromotory nejen SIEMENS, ale i MEZ, elektromotory cizí, jednofázové i 3 fázové, se štítkem i bez štítku, malé, střední i velké, s kotvou nakrátko i kroužkové, klasické i kónické, s domazáváním i bez, motory brzdové, se snímačem otáček, motory jednootáčkové i víceotáčkové a to vše i pro různá napětí či frekvence apod. Prostě rozsah obrovský.

           

            Dovedu zjistit nejen rozsah poškození, ale téměř na 100 % i zjistit příčinu poškození. To zákazníkovi může ušetřit další zbytečné výdaje či prostoje. Pokud se neodstraní příčina vzniku poruchy, může dojít a v praxi dochází k opětovnému poškození elektromotoru a to je pak velmi nemilé.

          

       

Přehled svátků

Dnes má Radomír
Zítra mí Prokop
A pozítří Cyril a Metoděj

Kalendář

červenec 2022
púsčpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Přesný čas